Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

5 maja 2021

XX edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Rozpoczęła się XX edycja Programu Stypendia Pomostowe 2021/2022 Segment IA z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

 

Ireneusz Jaworski
15 kwietnia 2021

Harmonogram wypłat świadczeń wychowawczych oraz świadczeń rodzinnych na 2021 rok

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skaryszewie informuje, że wypłaty świadczeń wychowawczych oraz świadczeń rodzinnych będą wypłacane od 15 do 29 dnia każdego miesiąca w 2021 roku.

Ireneusz Jaworski
23 marca 2021

Informacja o pracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skaryszewie

Z uwagi na aktualną sytuację panującą w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID - 19, mając na względzie troskę o zdrowie mieszkańców oraz pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skaryszewie od 25 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021r. zostaje ograniczona obsługa interesantów.

  1. Do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mogą wejść tylko osoby, które umówiły się telefonicznie 48 610 32 84 z danym pracownikiem Ośrodka bądź za pomocą poczty elektronicznej mgops@skaryszew.eu.
  2. Przed wejściem obowiązkowa jest maseczka zasłaniająca nos i usta.
  3. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skaryszewie jest czynny niezmiennie od poniedziałku do piątku od godziny 730 do 1530.

Zachęcamy Państwa do składania wszelkiej dokumentacji drogą elektroniczną na adres: mgops@skaryszew.eu oraz za pomocą platformy e-PUAP: /MGOPSSkaryszew/skrytka.

Ireneusz Jaworski
Czytaj więcej o: Informacja o pracy Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skaryszewie
23 marca 2021

Informacja dotycząca świadczeń wychowawczych (500+) na nowy okres zasiłkowy 2021/2022

Z końcem maja 2021 roku upływa termin przyznania świadczenia wychowawczego. Osoby, które nadal chcą pobierać „500+” na dzieci muszą w tym roku złożyć nowy wniosek.

Od 1 lutego 2021r.można to zrobić drogą elektroniczną.

Od 1 lutego można składać drogą elektroniczną wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres, który będzie obowiązywał od 1 czerwca 2021 roku do końca maja 2022. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz platforma ZUS. To proste systemy, które umożliwiają sprawne złożenie wniosków.

Ireneusz Jaworski
Czytaj więcej o: Informacja dotycząca świadczeń wychowawczych (500+) na nowy okres zasiłkowy 2021/2022
24 lutego 2021

Ruszają zajęcia z seniorami w nowo utworzonym Klubie Senior+ w Skaryszewie

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skaryszewie od 1 marca 2021r. wznawia działalność Klubu Senior+ w Makowcu.

Od 2 marca 2021r. ruszają zajęcia z seniorami w nowo utworzonym Klubie Senior+ w Skaryszewie przy ul. Targowej 14. Zajęcia w obydwu ośrodkach wsparcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu od godz. 1300 do 2000.

Ireneusz Jaworski
Czytaj więcej o: Ruszają zajęcia z seniorami w nowo utworzonym Klubie Senior+ w Skaryszewie
21 grudnia 2020

Świąteczne Życzenia Bożonarodzeniowe

Świąteczne Życzenia Bożonarodzeniowe

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami,

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija

 

Życzą Dyrektor wraz z Pracownikami

 

 

Ireneusz Jaworski
14 grudnia 2020

ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ


Logo

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SKARYSZEWIE PROWADZI NABÓR OSÓB I RODZIN DO OBJĘCIA POMOCĄ W FORMIE ASYSTENTA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ N W 2021ROKU.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021,  jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

W wyniku ogłoszonego naboru przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Gmina Skaryszew ma możliwość pozyskania dodatkowych funduszy a tym samym  samym poszerzenia oferty pomocowej dla osób niepełnosprawnych.

 

Czytaj więcej o: ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ
Przejdź do - Program „Czyste powietrze” wzór żądania wydania zaświadczenia
25 listopada 2020

Program „Czyste powietrze” wzór żądania wydania zaświadczenia

Program „Czyste powietrze” wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Skaryszewie  informuje, że rozpoczyna wydawanie zaświadczeń o dochodach  w ramach części drugiej Programu „Czyste Powietrze” Wzór żądania wydania zaświadczenia na potrzeby tego programu znajduje się poniżej (format pdf). Powyższy dokument można pobrać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skaryszewie.

Ireneusz Jaworski
Czytaj więcej o: Program „Czyste powietrze” wzór żądania wydania zaświadczenia